تعمیر گیربکس چری

تعمیر گیربکس چری

تعمیر گیربکس چری | گیربکس رالی مرکز بزرگ و تخصصی در تعمیرات گیربکس های خودروهای برتر در تهران می باشد. شرکت خودروسازی چری فعالیت خود

تعمیر گیربکس چری

خودرو چری یکی از محبوب ترین محصولات چینی موجود در ایران است که یکی از دلایل این فراگیر شدن، قیمت مناسب آن است. البته بهره مندی از آپشن های بیشتر نسبت به خودروهای داخلی نیز در این امر دخیل است. از این رو استقبال بسیار زیادی از آن شد.

گیربکس چری

یکی از حساس‌ترین قسمت‌های خودروی چری گیربکس یا همان جعبه دنده آن می‌باشد. جعبه دنده های بکار رفته در خودرو چری پیچیدگی بسیار بالاتری نسبت به مدل دستی دارند و از این رو هزینه و زمان تعویض آنها نیز بالاتر خواهد بود. گیربکس اتوماتیک چری به دلیل سیستم برقی پیچیده‌تری که نسبت به جعبه دنده های اتوماتیک معمولی دارند باید توسط افراد متخصص و ماهر سرویس یا تعمیر شوند؛ زیرا در غیر اینصورت بیشتر آسیب می بینند و باید هزینه چند برابری را برای تعمیر آن بپردازید.

مجموعه گیربکس رالی

مجموعه رالی با بهره‌مندی از تعمیرکارانی ماهر، با تجربه و توانمند، تعمیر گیربکس چری را با بهترین روش ها و دستگاه های اتوماتیک انجام می دهند. بنابراین نیازی به نگرانی در این بابت نیست و بلافاصله پس از مشاهده کوچک‌ترین مشکل در این قسمت از خودرویتان به تعمیرگاه رالی مراجعه کنید. به علاوه می توانید با مشاوران سایت نیز در ارتباط باشید و مشکلات خودرویتان را با آنها در میان بگذارید.

تعمیر گیربکس چری

سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک چری

اگر خودرویتان هنگام رانندگی رفتارهای عجیب از خود نشان می دهد و مانند قبل نیست، بدانید که سیستم انتقال یا همان گیربکس آن دچار مشکل شده است. عدم رسیدگی به آن باعث به وجود آمدن مشکلات جدی‌تری خواهد شد.

بهترین زمان انجام سرویس

دقت داشته باشید که بهترین زمان انجام سرویس دوره ای گیربکس اتومات چری بین ۲۰ تا ۶۰ هزار کیلومتر است.
یکی از عوامل دخیل در زمان تعویض روغن و انجام سرویس دوره ای شرایط رانندگی است. به عنوان مثال اگر در یک شهر پر ترافیک زندگی میکنید باید زودتر جهت تعویض روغن گیربکس اقدام کنید؛ زیرا ماندن در ترافیک های طولانی مدت موجب بالا رفتن دما روغن خواهد شد و  طول عمر آن را کاهش می دهد.

عوض کردن روغن گیربکس 

در اکثر اوقات عوض کردن روغن گیربکس میتواند وضعیت جعبه دنده چری را بهبود ببخشد؛ زیرا عملکرد آن یا همان تعویض دنده با استفاده از فشار حاصل از روغن انجام خواهد گرفت؛ زیرا از فرسوده شدن و اصطکاک قطعات جلوگیری می‌کند و موجب کارکرد بهتر و روان‌تر آنها خواهد شد.

جلوگیری از هزینه

 تعمیرات گیربکس اتوماتیک چری نسبت به یک گیربکس معمولی هزینه بیشتری دارد و باید هر چند ماه یکبار آن را برای چکاپ به یک تعمیرگاه تخصصی ببرید.

خرید و نصب یک جعبه دنده تازه ۱۰ برابر عوض کردن روغن گیربکس آن هزینه بردار است. به همین دلیل توصیه می کنیم که در صورت مشاهده کوچکترین مشکلی در جعبه دنده خودرویتان در همان ابتدا کار جهت رفع آنها اقدام کنید.
همچنین تعویض روغن و انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای را جدی بگیرید.

از جمله فواید تعویض به موقع روغن گیربکس بهتر و روان تر کردن قطعات، افزایش طول عمر و کمتر شدن درجه حرارت آنها میباشد و به این ترتیب مانع از آسیب دیدن گیربکس میشود.

علائم خرابی گیربکس چری

کوچکترین خطا و مشکل جعبه دنده خودرویتان را جدی بگیرید و سعی کنید سریعاً به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید تا در هزینه و زمان صرفه جویی کرده باشید. از جمله علائم  خرابی گیربکس چری می‌توان به لرزش خودرو هنگام حرکت و قرار گرفتن در حالت دنده، بریده شدن شفت، تقه زدن، زوزه کشیدن، گیر کردن دنده در حالت پارک، گاز هرز خوردن و … اشاره کرد.

در صورت مواجهه با هر یک از علائم ذکر شده باید در اسرع وقت خودرو چری خود را به تعمیرگاه ببرید. زیرا عدم توجه به آن مشکلات بزرگتری را به دنبال خواهد داشت و به دیگر قطعات خودرو نیز آسیب وارد می کند و در کل استهلاک آن را در پی دارد.

زمان مناسب تعویض روغن گیربکس چری

روغن گیربکس از جمله مهم ترین مواردی است که باید در گیربکس اتومات به آن توجه داشته باشید؛ زیرا این  مایع به عنوان روان کنندهبرای قسمت های متحرک جعبه دنده استفاده می شود.
دیگر فواید روغن گیربکس می توان به خنک کننده بودن آن اشاره کرد. تعویض این مایع بر اساس کارکرد و کیلومتر خودرو انجام می گیرد که هر ۳۰ تا ۴۰ هزار کیلومتر باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چری

قطعاً پس از خراب شدن گیربکس خودرو، هزینه تعمیر آن برایتان مهم بوده است. اما در نظر داشته باشید که هزینه تعمیرات گیربکس اتومات چری به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ زیرا اگر مشکل آن جدی باشد زمان و هزینه تعمیر بیشتری را طلب می کند و بالعکس در صورت ناچیز بودن ایرادات آن، با هزینه ای کم رفع خواهد شد.

تعمیرگاه گیربکس رالی

اما انتخاب تعمیرگاه جهت انجام این کار نیز در امر هزینه تعمیر آن دخیل است. زیرا تعمیرکاران کم تجربه که دانش و مهارت زیادی در این باره ندارند به جا تعمیر قطعات، آن را تعویض می کنند که این خود موجب بالا رفتن هزینه تعمیر خواهد شد. این در حالی است که تعمیرکاران رالی با تجربه و مهارت بالایی که در این امر دارند در تلاش اند که تا حد امکان قطعات آسیب دیده جعبه دنده را تعمیر کنند تا هزینه پایین بیاید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه تقریبی تعمیرات جعبه دنده خودرو می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. جهت بررسی بهتر و برآورد دقیق تر هزینه ها بهتر است که به تعمیرگاه مراجعه کنید.

بدون استرس رانندگی کن

Call Now Button