نشتی روغن از گیربکس

امروزه خودروهای شخصی جزو وسایل ضروری هستند که برای راحتی زندگی و رفت و آمد افراد بین منزل و محل کار یا حتی گردش مورد استفاده قرار می­گیرند.

وقتی صحبت در مورد خودرو باشد، می توان به جرات گفت که همه طرفدار و عاشق سرعت، تماشای مناظر در حین حرکت و حتی آرامشی که در طول سفرهایمان داریم، هستیم اما این آرامش و راحتی نیاز به کنترل پیوسته وسیله نقلیه دارد تا از بروز هر گونه حادثه و مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

پیشگیری از احتمالات

با ما همراه باشین تا یکی از پیشگیری های خرابی خوردرو را به شما توضیح بدهیم.

علت نشتی روغن از گیربکس
علت نشتی روغن از گیربکس

علت نشتی روغن از گیربکس

نشت روغن از گیربکس باعث ایجاد مشکل جدی برای ماشین یا SUV شما می شود. روغن گیربکس مانند روغن موتور، قطعات گیربکس را روغن کاری و محافظت می کند و از سایر قطعات موتور محافظت می کند. اگر گیربکس شما دچار نشتی روغن است ، سطح مایع پایین می‌تواند بر عملکرد گیربکس تأثیر بگذارد و به بخش‌های مهم آسیب برساند. روغن گیربکس معمولا قرمز تا قرمز تیره است.

مشکلات گیربکس اغلب از گران ترین و آزاردهنده ترین مشکلات مربوط به تعمیرات خودرو هستند، بنابراین خوب است بدانید که چگونه بهترین مراقبت را از گیربکس خود انجام دهید. یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که هر از چند گاهی سطح و وضعیت مایع گیربکس خود را بررسی کنید.
قبل از بازرسی دیپ میله، از روش صحیح مورد نیاز برای بررسی مایع انتقال مطمئن شوید. برخی از خودروها نیاز به روشن بودن موتور دارند و برخی دیگر خاموش. در بیشتر موارد، مایع باید رنگ صورتی پر جنب و جوش و بوی شیرین داشته باشد. مایعات برخی از تولید کنندگان رنگ متفاوتی دارند.

اگر نیاز به اضافه کردن روغن گیربکس بیشتری دارید، بررسی کنید که نوع مناسبی دارید. فراموش نکنید که فلاش های انتقال منظم را برنامه ریزی کنید، که ما هر 30000 مایل را پیشنهاد می کنیم. همچنین توصیه می‌کنیم که سیستم خنک‌کننده خود را به‌طور منظم سرویس کنید تا مطمئن شوید که سیستم خنک‌کننده موتور شما به خوبی کار می‌کند

تا به درستی مایع گیربکس خنک شود. یکی دیگر از عادت های نگهداری خوب این است که حداقل سالی یک بار از یک متخصص حرفه ای و معتبر تعمیر گیربکس بازدید کنید. به این ترتیب، می‌دانید که آیا مسائلی وجود دارد که باید در آینده نزدیک به آن رسیدگی کنید تا بتوانید بر اساس آن برنامه‌ریزی مالی خود را شروع کنید.

روغن ریزی خودرو

روغن ریزی خودرو یکی از مشکلات اولیه هر وسیله نقلیه­ای است که پیشنهاد می شود تا در اسرع وقت به آن توجه شود و از وخامت اوضاع خودرو و تحمیل شدن هزینه های تعمیر بیشتر جلوگیری گردد؛ به همین علت نیاز است که هر فردی که از خودرو استفاده می­کند با روش‌های شناسایی مشکلات خودرو آشنایی کلی داشته باشد.

اصلی ترین دلایل روغن ریزی از خودرو

پس از روشن کردن موتور خودرو، روغن مربوط به هر یک از بخش های موتور، گیربکس، سیستم ترمز و هیدرولیک خودرو با فشار بالایی در کانال­ های تعبیه شده تزریق می شود تا قطعات مربوطه روانکاری شوند و کارکرد مناسبی را داشته باشند. سرعت بالای تزریق روغن در کانال ها باعث می شود که روغن همواره به دنبال یک حفره برای نشت بگردد و وجود کوچکترین سوراخ در کانال و یا آب بندی نشدن قطعات موتور می‌تواند باعث نشت روغن شود و کاهش حجم روغن قسمت مربوطه و بروز مشکلات جدی را باعث شود. در صورتی که متوجه وجود هر گونه نشتی روغنی در زیر خودرو شدید، بهتر است که در اولین قدم به دنبال تشخیص نوع روغن نشتی بروید و سعی کنید که قسمت معیوب را پیدا کنید؛ به یاد داشته باشید که تشخیص نوع روغن به یافتن منشاء و سیستم نشت کننده کمک قابل توجهی خواهد کرد.

 

مجموعه گیربکس رالی متخصصین باتجربه بیش از 20 سال کنار شما هستند تا به بهترین شکل و کیفیت تعمیرات و سرویس های عالی را به شما ارئه دهند .

–  تعمیرات تخصصی گیربکس ,  AL4 , AT , CVT , Xtronic  ،برق و سایر خدمات خودرو
–  پروگرام وریست انواع خودروها ،تست شیربرقی و سرویس انواع ساعتی
–   ضمانت تعمیرات و سرویسها بصورت تضمینی
– تعوبض روغن گیربکس اتوماتیک  و تامین کننده قطعات اصلی گیربکس انواع خودروهای برتر

گیربکس رالی تعادل بین سرعت و نیرو

گیربکس رالی تعادل بین سرعت و نیرو

Call Now Button