گیربکس اتوماتیک

مرکز تخصصی گیربکس رالی تهران | تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران-کارگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک ” گیربکس رالی ” با بیش از 20 سال سابقه در امر تعمیرات خودرو فعالیت دارد .

نحوه چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک

نحوه چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک از کارهای مهمی است که هر اتومات سواری باید آن را به خوبی بلد باشد چرا که روغن گیربکس اتوماتیک عامل مهم کار کرد درست گیربکس است. آخرین باری که روغن گیربکس اتوماتیک خود را چک کردید کی بود؟ روش های زیادی برای  تعمیر و نگهداری گیربکس اتوماتیک وجود دارد که باید حتما به آن ها توجه کنید  شود تا خودرو شما در بهترین وضعیت خود بماند. یکی از بررسی های مهم و توصیه شده، چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک است. شما می خواهید سطح و وضعیت روغن گیربکس را به طور منظم بررسی کنید. بنابراین، اگر نمی دانید چگونه روغن گیربکس اتوماتیک را چک کنید، چه کار می کنید؟

در این مقاله ، نحوه چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک را به شما نشان می دهیم. همچنین مواردی را که باید به آن توجه داشته باشید و هر چند وقت یک‌بار بررسی شود را نیز پوشش می‌دهیم.

 

 با گیربکس رالی همراه باشید.

چک کردن روغن گیربکس

نحوه بررسی روغن گیربکس اتوماتیک

برای بررسی روغن گیربکس، ابتدا باید ماشین را در سطحی هموار با موتور روشن پارک کنید. میله اندازه گیری را پیدا کنید و آن را بیرون بکشید. در نگاه اول باید بتوانید وضعیت کلی آن را بررسی کنید. گیج را با پارچه تمیز کنید و دوباره داخل آن قرار دهید. اکنون آن را بیرون بکشید تا بر اساس خطوط میله میزان روغن گیربکس در سیستم مشخص شود.

سلامت خودروی شما با ما

گیربکس رالی در تهران بهترین مجموعه با بهترین امکانات و مجرب ترین پرسنل بهترین تجربه از خودرو را به شما ارائه میدهد.

برای بررسی دقیق تر مقاله زیر را مطالعه کنید

بررسی گیج روغن گیربکس

گیج روغن را پیدا کنید. در اکثر خودروها دو گیج زیر کاپوت وجود دارد که یکی برای سطح روغن ماشین و دیگری برای روغن گیربکس است. اگر در پیدا کردن آن  دچار مشکل شدید، دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید. اگر میله اندازه گیری را پیدا نکردید، قطعا خودرو شما دارای گیج روغن نیست و برای چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک باید کار دیگری انجام دهید که در ادامه به آن میپردازیم.

بررسی وضعیت

گیج اندازه گیری را بیرون بکشید و یک ارزیابی اولیه از روغن انجام دهید. هنوز خیلی نگران سطح نباشید. روغن را با یک دستمال یا حوله بدون پرز تمیز کنید. به  رنگ و بو روغن دقت کنید  تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

سطح گیج روغن را دوباره بررسی کنید

در حالی که میله اندازه گیری را تمیز کرده اید، آن را دوباره در لوله روغن قرار دهید. گیج را دوباره بیرون بکشید و بررسی کنید که سیستم چقدر پر است.

 خط روغن گیربکس باید علامت روی نشانگر را نشان دهد. اگر به مقدار بیشتری نیاز دارد و از نشانگر پایین تر است ، روغن گیربکس اتوماتیک مناسب را به خودرو خود اضافه کنید، اما دقت کنید  بیش از حد پر نکنید که به گیربکس آسیب زده میشود.

اگر برای چک کردن روغن گیربکس اتوماتیک گیج وجود نداشت چه کار کنیم

جدیدا خودروهای مدرن با گیربکس های مهر و موم شده ساخته می شوند. این گیربکس‌های رده بالا دارای گیج روغن گیربکس نمی‌باشند زیرا برخی از آن‌ها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری طراحی شده اند. طبق گفته سازندگان این خودروها، شما هرگز نیازی به تعمیر و نگهداری از گیربکس نخواهید داشت، بنابراین دلیلی برای نشانگر وجود ندارد.

برخی خودرو ها با گیربکس مهر و موم شده طراحی شده اند اما سنسور سطح الکترونیکی به جای گیج برای آن ها جایگذاری شده است.

اگر مشکوک هستید که گیربکس اتوماتیک شما دارای سنسور الکترونیکی سطح گیربکس است یا نه، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

برخی دیگر از خودرو ها که دارای گیج نیستند باید روغن آن ها از پایین بررسی شود که برای بررسی آن ها باید حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با نمونه گیری از روغن کیفیت و مقدار آن را بررسی کنن.

مجموعه گیربکس رالی متخصصین باتجربه بیش از 20 سال کنار شما هستند تا به بهترین شکل و کیفیت تعمیرات و سرویس های عالی را به شما ارئه دهند .

–  تعمیرات تخصصی گیربکس ,  AL4 , AT , CVT , Xtronic  ،برق و سایر خدمات خودرو
–  پروگرام وریست انواع خودروها ،تست شیربرقی و سرویس انواع ساعتی
–   ضمانت تعمیرات و سرویسها بصورت تضمینی
– تعوبض روغن گیربکس اتوماتیک  و تامین کننده قطعات اصلی گیربکس انواع خودروهای برتر

گیربکس رالی تعادل بین سرعت و نیرو

گیربکس رالی تعادل بین سرعت و نیرو

Call Now Button